Potaš - kypřící prášek do perníku 20g Vitavegan Zobrazit větší

Vitavegan Potaš - kypřící prášek do perníku 20g

A0299

Nový produkt

Pro typickou chuť vánočního pečení.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

28 Kč s DPH

Více informací

Nezbytná surovina pro přípravu vánočního cukroví s vysokým obsahem cukru jakými jsou perník, perníčky i koláče z tmavého těsta. Potaš Vitavegan, díky svojí vysoké kypřící schopnosti, nechá vzejít těsta určená k vyválení nebo k vykrajování či vtlačování do formy a dodá mu charakteristickou chuť vánočního pečiva.

Příprava: Použití potaše způsobí, že vaše těsto vzejde do šířky. Dodatečné použití uhličitanu amonného zvedne vaše těsto také do výšky. Obě složky nepřidávejte do těsta současně, ale zapracujte je do těsta postupně jednu po druhé. 1 čajovou lžičku potaše rozpusťte v 1 polévkové lžíci vody předtím, než ji do těsta přidáte.

Recept na Aacherské perníčky: 250 g javorového sirupu, 2 polévkové lžíce surového třtinového cukru, 250g mouky, sůl, 1/2 čajové lžičky skořice, 1/2 čajové lžičky anýzu, 1/4 lžičky hřebíčkového prášku, muškát, 50g jemně nasekaného pomerančového oranžátu (kandovaná pomerančová kůra), 1 čajová lžička potaše, 1 polévková lžíce studené vody, 50g kandovaného cukru. Javorový sirup a třtinový cukr vložte do hrnce a za stálého míchání ohřejte a sundejte z plotny. Mouku vsypte do misky, přidejte sůl, skořici, anýz, hřebíčkový prášek, muškát, oranžát a cukr s javorovým sirupem. Vypracujte těsto a poté nechte v zakryté nádobě při 20°C přibližně 2 hodiny odpočívat. Potaš rozpusťte ve lžíci vody a vmíchejte do těsta. Těsto vyválejte na plát (30 x 30cm). Posypte kandovaným cukrem a ještě trochu vyválejte. Těsto nakrájejte na obdélníky (4 x 12cm), a položte na plech vyložený pečícím papírem. Vložte do trouby předehřáté na 200°C. Pečte 12 minut. Upečené vychladlé perníčky vložte do dózy s víkem a nechte je týden zavřené odpočívat.

Země původu: Něměcko. 20g.

Složení: uhličitan draselný. Neobsahuje vejce ani arašídy.

Reviews

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Write a review

Vitavegan Potaš - kypřící prášek do perníku 20g

Vitavegan Potaš - kypřící prášek do perníku 20g

Pro typickou chuť vánočního pečení.